RND Academy of Dance
Examination Procedure
Results November 2009
Results December 2010
Results December 2011
Results March 2012
Results July 2013
Results December 2013
Results December 2014
Results July 2015
Results February 2016
Results July 2017
Presentation Evening
Highest Achievers
Most Improved Performers
Dance Personality of the Year Award
Teachers Scholarship Award
Results March 2017

RAZZLE AND DAZZLE ACADEMY OF DANCE RESULTS MARCH 2017

100% PASS RATE - WELL DONE TO ALL DANCERS

Code:

P = Pass

C = Commended

HC = Highly Commended

H = Honours

 

P = Pass

M = Merit

D = Distinction

 

 

Inters Freestyle (Bronze)

HC (87)

 Marsilda Isufi

C (82)

Ella Page

C (83)

Lucy Picken

HC (88)

 Evie Amos

 

Pre Juvenile group Award Ballet

HC

Darcie Farr

HC

Fia Hawkeswood

HC

Esme Lennard

HC

Ellia Dawson

 

Inters Freestyle (Bronze)

HC (87)

Chloe Ellis

HC (85)

Sandhya Kalyan

HC (86)

Eleri Edwards

H (90)

               Meghan Evans

 

Ballet Grade 2

M (83)

Evie Amos

M (80)

Marsilda Isufi

 

Seniors Freestyle Gold Bar 1

HC (88)

Emma Poole

HC (88)

Bryony Ellis

 

Ballet Rosette (Turquoise)

P

 Amber Morton

P

Taya Maunder

P

Emilia Montiel

P

Ellie Baldwin

P

Millie Rose Tomlinson

P

Ella Chinn

P

Ivey Davies

P

Carmel Hyndman

P

Hattie Freeman

P

Niamh Molamphy

 

Seniors Freestyle Silver II

H (90)

Lara Clement

HC (85)

Hayley Vann

HC (86)

Rachel Fakes

H (90)

Ellie Fisher

 

Prep Tap

M (83)

Darcie Farr

D (86)

Fia Hawkeswood

M (82)

Esme Lennard

M (83)

Ellia Dawson

 

Tap Rosette (Red)

P

Amber Morton

    P

Taya Maunder

P

Hattie Freeman

P

Ivey Davies

P

Niamh Molamphy

P

Hayley Carr

 

Ballet Rosette (Beige)

P

Fia Hawkeswood

P

 Lyla Hyett

P

  Hayley Carr

P

 Ellia Dawson

P

Molly Wnuk

P

Esme Lennard

 

 

 

Tap Rosette (Blue)

P

Evie Clayton

P

Jagoda Mroczek

P

Evie Hawkins

P

Tessy Hawkesford

P

Aimee Griffin

P

Eleanor-Mae Hunt-James

P

Brooke Grace

P

Ruby Dawson

P

Esther Broom

p

Lydia Carr

 

Grade 1 Tap

M (83)

Ava Martin

 

S&G Primary Grade Ballet

D (86)

Tessy Hawkesford

D (85)

Aimee Griffin

D (85)

Ruby Dawson

D (87)

Esther Broom

D (85)

Lydia Carr

 

Primary Grade Tap

D (88)

Evie Clayton

M (82)

Jagoda Mroczek

M (83)

Evie Hawkins

 

Prelim Ballet Medal Test

C (78)

Jess Fisher

C (78)

Paige Maunder

HC (80)

Maddison Delmore

 

Primary Grade Ballet

D (85)

Eleanor-Mae Hunt-James

M (83)

Evie Hawkins

M (82)

Brook Grace

 

Juniors Freestyle (Blue)

H (90)

Ava Martin

H (90)

Evie Clayton

H (90)

Jagoda Mroczek

HC (88)

Jess Fisher

HC (87)

Madison Delmore

HC (87)

Paige Maunder

 

Juniors Freestyle (Green)

H (90)

Eleanor Mai Hunt James

HC (86)

Evie Hawkins

HC (85)

Brook Grace

HC (87)

Aimee Griffin

H (90)

Tessy Hawkesford

HC (86)

Ruby Dawson

HC (87)

Lydia Carr

 

Prelim Tap Medal test

HC (83)

Madison Delmore

HC (80)

Jessica Fisher

H (85)

               Paige Maunder

 

Prelim Ballet Medal test

H (85)

Ava Martin

H (81)

Evie Clayton